APIE MEDŽIAGAS

Mes mylime nuostabius gamtos kūrinius – sidabrą bei pusbrangius akmenis. Iš šių medžiagų sukurti meno kūriniai yra ilgaamžiai, originalūs, kiekvienas spinduliuoja savitą energiją, veikia mūsų aplinką.

Sidarbras – vienas iš tauriųjų metalų.  Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, sidabro gaminiai turi savo prabą. Praba – tai kiekvieno tauriojo metalo santykinis kiekis juvelyrikos gaminyje. Tai – universalus matas, kurio standartus nurodo ISO organizacijos arba atskiros valstybės. Lietuvoje leistinos yra 800, 830 ir 925 prabos.

Sidabras – grynuolių klasės mineralas, kuris pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Sulfidų veikiamas jis gali pajuoduoti. Šis metalas pasižymi nepaprastomis optinėmis savybėmis,  jis iš visų žinomų metalų turi didžiausią šviesos atspindžio gebą. Sidabro gamtoje gerokai daugiau negu aukso, bet daug mažiau negu vario. Nepaprastos sidabro savybės nuo seno vilioja papuošalų kūrėjus, bei ilgaamžį meną vertinančius žmones.

Pusbrangiai akmenys – kaip ir kiti gamtos stebuklai, – tai tobulas gamtos kūrinys, kurio net neįtikinamiausios formos yra vienintelės, nepakartojamos, harmoningos. Jie susidaro per labai ilgą laiką natūraliai, be žmogaus pagalbos. Akmenys – viena paslaptingiausių Žemėje gamtos dovanų. Nuo seno žinoma, kad jie spinduliuoja ypatingą energiją, harmonizuoja aplinką, netgi valdo žmogaus emocijas