
Laikant rankose papuošalus su įvairiaspalviais akmenimis apima keistas jausmas. Vienus norisi laikyti ir nepaleisti, kitų besimainančios spalvos ilgam įstringa atmintyje. Taip, tai vadinama akmenų magija. Jau senai žinome, kad rinktis akmenukus pagal horoskopo ženklą netikslinga, geriau leisti akmeniui pačiam išsirinkti tave.
Kad pusbrangiai akmenys turi savo energiją žinota jau Senovės Egipte, Indijoje, Artimųjų Rytų kraštuose. Litoterapija (gydymas akmenimis) didžiąja dalimi reiškia ne cheminį, o energetinį (psichoterapinį, informacinį) akmenų poveikį organizmui. Pusbrangiai akmenys buvo naudojami ir Europos medicinoje, na, o dabar ji vėl prisimenama ir vis dažniau praktikuojama netradicinėje medicinoje.
Mūsų dienų mokslininkai į akmenų gebėjimą gydyti žiūri skeptiškai. Jų nuomone, litoterapijos veiksmingumas pagrįstas psichologija: jei žmogus tiki, kad tam tikri akmenukai ar ritualai su jais padės pasveikti, savijauta, be jokių abejonių, pagerės. Taip veikia placebas (jokių stebuklų nedaro, farmakologinių savybių neturi, nepadeda, tačiau nekenkia). Tai žavinga ir nepaaiškinama žmogaus psichologijos galia.
Vis dėl to, giliau pažvelgus į pusbrangių akmenų struktūrą, matome, kristalinę gardelę – tai harmonijos pavyzdys. Taip pat, nepamirškime, kad kiekvienas kristalas pasižymi tam tikromis fizinėmis savybėmis ( šiluminiu laidumu, magnetizmu) ir galbūt tai verčia mus rinktis vieną ar kitą akmenį? Kai kurie mokslininkai nė kiek neabejoja kristalų gebėjimu veikti žmogaus organizmo tam tikrus elektromagnetinius procesus, tai veikia kaip klasikinė muzika, tapyba.
Žiūrėkite į akmenis, kaip į gamtos stebuklą, kuris ne tik skleidžia grožį, bet kartu gerina nuotaiką bei harmonizuoja mūsų savijautą.